top of page

Zakup fotelika? To nie takie proste?

Oczami klienta:

1 wybrać model

2 zapłacić

3 wyjść

Nie, nie, nie.. Nie u nas.

 

Fotelik to urządzenie które nie tylko jest obowiązkowe w świetle prawa o ruchu drogowym. To rzecz której warto a nawet trzeba poświęcić dłuższą chwilę bo jest to urządzenie bezpośrednio wpływające na zdrowie i życie waszego dziecka w trakcie kolizji.

 

NIE TYLKO WAGA SIĘ LICZY... 

 

Często rodzic mający 14 kg dziecko chce fotelik z gr 15-36kg. Wchodzi klient pełen entuzjazmu, który my gasimy po kilku pytaniach i wypowiedziach.

-Ile dziecko ma wieku? 1.5 roku (fotelik jest od minimum 3.5 roku)

-Ale moje dziecko jest duże, waży już 14.5 kg

-a czy zrozumie, że tu będzie zapięte pasem samochodowym tak jak dorosły i ma z tego pasa nie wychodzić? Przecież my dorośli zapięci pasem mamy pełną swobodę. Pasy nas nie blokują... Robią to dopiero w momencie kolizji.

Czy dziecko nie wysiądzie sobie?

-Aaaa tu nie ma pasów od fotelika ?

-no nie ma... 2 h szukania w necie fotelików z gr 15-36kg poszły w las.

-Ile dziecko ma wzrostu? 80 cm,ale waży już 15 kg

-no tak, ale fotelik jest od 100 cm minimum i tu też zależy od proporcji ciała.

-Zaraz urośnie...

-No tak, ale w ciągu najbliższego pół roku będzie jeździć w źle dobranym foteliku z pasem na szyi i straci głowę przy ewentualnej kolizji...

 

WYMAGANIA...

-Dzień dobry, chcemy ten fotelik.

-Dobrze a czy w aucie jest isofix?

-Nie ma.

-Ale ten model można montować TYLKO przy użyciu Isofix.

-A my pasem zapniemy

No nie. Tak to nie działa.

 

KALKULACJE...

-Dzień dobry. Mamy 2,5 letnie dziecko, które jeździ w dobrym foteliku do 25 kg

Waży 15 kg i mogło by dalej jeździć aleeee mamy 8 mc dziecko które wyrosło z fotelika 0-13kg i chcemy mu oddać fotelik brata/siostry a starszemu kupić już ostatni... 

 

No nie.. Tak to nie działa, zabrać coś starszemu czego nadal potrzebuje.

Jeżeli między dziećmi różnica wieku jest mała to o tyle, o ile odziedziczą po sobie pierwszy fotelik, bo używamy go najkrócej około roku to tak każdy następny to inwestycja na 3-7 lat i jeżeli nie ma takiej przerwy między dziećmi to trzeba się liczyć, że będzie potrzeba dwóch praktycznie takich samych fotelików w tym samym czasie. Oczywiście są odstępstwa od tej reguły, ale na zasadzie kupowania fotelików "pomiędzy" np 0-18kg zamiast 9-25kg lub 9-36kg zamiast 15-36kg i zdarza się to bardzo rzadko.

 

JAK NAJŁATWIEJ KUPIĆ?

Po prostu nam zaufać w pierwszym kroku, kiedy my jako specjaliści od fotelików idziemy do specjalistycznego sklepu z rowerami, to też ufamy tym od rowerów... 🤷‍♀️ Nie jesteśmy specami od wszystkiego.

Przyjechać twarzą w twarz do sklepu i zdać się na nas jest najłatwiej, ale... My też potrzebujemy pewnych informacji. 

 

 

Jeżeli chcecie coś wybrać czy przejrzeć na własną rękę, też możecie ale musicie wiedzieć jak i gdzie. Nie wpisując hasło w Google czy Allegro "fotelik dla dziecka" i wybranie najładniejszego.

Najpierw trzeba wiedzieć czego potrzebujesz. I tu z pomocą przychodzą blogi czy grupy dedykowane pod patronatem specjalistów, którzy się podzielą wiedzą "JAKIEGO FOTELIKA POTRZEBUJE" np. Nasza grupa która od 2017 r  zebrała ponad 150 tysięcy użytkowników jest największą grupą w Europie i drugą największą grupą na ŚWIECIE!

Taka fotelikowa  Wikipedia. Link:

https://www.facebook.com/groups/1160144954034437/?ref=share

 

Trzeba podać czy to na grupie, czy na wizycie w naszym sklepie, czy przez telefon, czy na FB zawsze!

 

⭐ Wiek dziecka

⭐ Wagę i wzrost

⭐ Markę, model i rok samochodu /lub samochodów

⭐ I w końcu budżet, jakim dysponujecie

 

Bez tego to jak iść nocą przez las bez latarki, niby się da, ale można zęby wybić albo zawału dostać jak coś szeleszcze.

Na rynku jest ponad 100 modeli "bezpiecznych" fotelików i nie wliczam tu fotelików bez testów czy tego co na allegro, czy w markecie. Różnych, przeróżnych z innymi funkcjami, innymi cenami i każdy z nich będzie dobry, ale nie dla każdego.

Oprócz tej podstawy wyżej interesują nas WASZE WYMAGANIA! 

Jesteśmy trochę jak lekarz samo, boli mnie głowa nie wystarcza. Trzeba zadać kilka pytań, zbadać (przymierzyć), zebrać wywiad,  pomyśleć, postawić się na waszym miejscu i dopiero można dać RECEPTĘ na najlepszy fotelik dla Was. Nie dla Pani Krysi spod piątki czy Pana Leszka z 2 piętra. Dla WAS indywidualnie dać kilka propozycji z pośród tych 100 dać kilka rozwiązań i kilka pomysłów tak, żeby to używanie było dla was i waszego dziecka bezpieczne i  przyjemne na najbliższe kilka lat. I wtedy dopiero wspólnymi siłami zapraszamy do kasy i kończymy sprzedaż. ;) 

 

WIZYTA W SKLEPIE STACJONARNYM... 

 

-Super jeżeli przyjedziecie z dzieckiem, a jeżeli bez to w 95% da się dobrać fotelik pod kilkoma warunkami 

A.) znacie wagę dziecka, ale tak wiecie.. Nie na zasadzie no gdzieś około 15-20kg nie musi być co do grama ale 16kg to dobra odpowiedź. 

B) Wzrost- najlepiej zmierzony na dziecku nie po ubraniach, choć często pytamy o rozmiar ciuszków, ale wtedy kiedy robi się trudniej to rozmiar ciuszków nie pomoże. 

W h&m nosi 104 cm z pepco 116 cm a w 5.10.15 na 98 cm.. I nic nie wiemy... 

C.) Wasze dziecko jest standardowe, czyli takie około 50 centyla (co to centyle?!) no właśnie.. Łatwiej przyjechać z dzieckiem ;) 

A jeżeli macie te wszystkie dane bez dziecka to, co jeszcze może pójść nie tak? 

Budowa ciała dziecka. O ile przy pierwszym i drugim foteliku nie jest to bardzo istotne, to przy tym ostatnim kluczowe!

 

Samochód... Warto przyjechać swoim samochodem nie dziadków, zastępczym czy sąsiada... Dobieranie fotelika do innego auta niż  ten, w którym ma jeździć na co dzień to tak jak próbowanie patelni na gazie czy nada się na kuchenkę indukcyjną... Wiecie, że może nie zadziałać? Tak samo tu. 

 

Robimy naprawdę rzeczy nie możliwe, montujemy 3 foteliki obok siebie w sedanie, montujemy foteliki tyłem (rwf) na przednim siedzeniu pasażera, pomagamy Wam nauczyć się tego montażu jak i funkcji fotelika tak, żebyście byli z tym za pan brat, ale bardzo ciężko lub czasem się nie da zrobić tego przez wiadomość na fb czy telefon. Dlatego też jesteśmy, służymy, działamy a od Was potrzebujemy tylko "tyle" żeby sprawnie ogarnąć Wam FOTELIK ;) 

bottom of page